مواردی که به صدای شما آسیب وارد میکند
یکی از اولین قدمها برای پیشرفت یک هنر جوی خوانندگی حفظ اصل صدا است. یعنی نباید با تمرینهای سنگین به حنجره فشار خارج از عرف وارد کرد.
در این پست به چند مورد از عواملی که می تواند به حنجره شما آسیب وارد کند می پردازیم
آب و هوا یکی از این موارد است
آواز خواندن در محیط های خیلی سرد یا گرم وخشک بصورت طولانی می تواند تأ ثیرات مخربی را به هنر جو تحمیل کند.یکی دیگر از عوامل تخریب صدا داد و فریا است که آثار آن در روزهای بعد بصورت گرفتگی صدا نمایان می گردد.اکثر افراد گمان می کنند که این مشکل بعد از یکی دو روز از بین خواهد رفت اما شخصی که آواز میخواند تا مدتها آثار این تخریب را حس خواهد کرد پس موازب قلیانهایه احساسی باشیم.
در زمان بروز این مشکل بهترین راه حل برای برگشت صدا استراحت و نخواندن است و تقریبا در این دوره هر تمرینی خطا و اشتباه خواهد بود.
مصرف مشروبات الکلی
این باور غلط که خوردن الکل به بهبود صدا کمک خواهد کرد سالهاست که منسوخ شده
(این باور ریشه در گذشته و خوانندگانی که به این روش کار میکردنند دارد: فرانک سیناترا یا همین استاد زیرک فقید خودمون)
مصرف مشروبات الکلی به هیچ وجح تأ ثیره مثبتی در دراز مددت بر روی حنجره شما نخواهد گزاشت و بنیان اصلی حنجره شما بهم خواهد ریخت و تنها تاثیری کوتاه مددت حدودا ۵ دقیقه بصورت مخملی کردن صدا را بر جای خواهد گزارد.
آسیبهایی که میتواند از خوراکیها به حنجره شما وارد شود
سعی کنید از خوردن خوراکیهای سرد یک ساعت قبل از اجرا پرهیز کنید
گاهی بدونه اینکه دهانمان در هنگام خواندن خشک باشد بصورتی عصبی شروع به نوشیدن آب میکنیم که این امر باعث جمع شدن هوا در مجاری گوارشی میگردد و بر روی آوای خروجی ما اثر گزار خواهد بود.
بهتر است با گاز گرفتن نک زبان قدد بزاقی را وادار به ترشح کنیم تا خشکی دهان بصورتی طبیعی بر طرف گردد.

011

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال