دوست دارم خواننده رپ بشم و عاشق سبک رپ و هیپ هاپ هستم

این جمله را بارها از زبان خیلی ها شنیده ایم یا خودمون دیوانه این نوع موسیقی رپ و هیپ هاپ هستیم

این سئوال که چگونه میتونم وارد سبک موزیک رپ و هیپ هاپ بشم را طی تجربیات و آشنایی با این نوع موسیقی را بطور خلاصه در زیر برای شما عاشقان و دوستداران موزیک رپ آوده ام که امیدوارم مورد پسند قرار بگیرد.

  • در وحله اول باید اطلاعاتی از تاریخچه و دلایل پیدایش این سبک مطالعه شود 

  • هدف از خواندن موزیک رپ را برای خودتان مشخص کنید

  • موزیک رپ نیز مانند سبک های مختلف دیگر موسیقی پاپ ، راک ، کلاسیک و … دارای زیر مجموعه های سبکی مختلفی میباشد و میبایست نوع سبک رپ خود را مشخص کنید که در چه ژانری ( لاو و دیس لاو ، گنگ ، اجتماعی ، ریتمیک ، اسلو و … ) قوی تر هستید و میتوانید موفق بشوید

  • یک رپر موفق باید تکس ها ( ترانه و شعر ) را خودش بنویسد این کار را با تکرار زیاد و خلاقیت خود ادامه دهید و کم کم به موفقیت چشم گیری خواهید رسید. فراموش نشود که تکس رپ همانند شعر باید دارای مفهوم و وزن مناسب و بستگی به سبک کاری خودتان نوشته شود.

  • در اوایل کار لازم نیست هزینه ای برای ساخت آهنگ های خود پرداخت کنید بیت های بسیار خوبی در اینترنت بصورت رایگان موجود است که میتونید دانلود کنید و برای شروع کار از آنها استفاده کنید. در ابتدای کار مهم نیست که حرفه بخونید این کار احتیاج به تکرار و تمرین زیادی دارد و کم کم بدست می آید برای درک بهتر این موضوع میتوانید آهنگ های اوایل و قدیمی بهترین خوانندگان رپ و هیپاپ ایران را گوش بدید میبینید که چقدر کارهای ضعیف و مبتدی خواندند که از گوش دادن آن ها خنده تان میگیرد ولی با پشتکار و عشق و علاقه و تمرین زیاد چطور حرفه ای و معروف شده اند.

این اولین قدم در راه سبک موسیقی رپ و هیپاپ میباشد و در مقاله های بعدی برای شما علاقه مندان به این سبک بیشتر خواهم نوشت

امیدوارم بهره لازم را برده باشید

با تشکر

محمد امین تیموری

#رپ #هیپ هاپ #ساخت_آهنگ #آهنگسازی #تنظیم

 

یک دیدگاه در “دوست دارم خواننده رپ بشم و عاشق سبک رپ هستم

  1. sharif

    RAP

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال