معرفی اپلیکیشن CHORD WHEEL

Chord-Wheel-1

معرفی اپلیکیشن CHORD WHEEL

همانطور که می دانیم اپلیکشن های حرفه ای مربوط به دنیای تکنولوژی موسیقی و مهندسی صدا بیشتر برای سیستم عامل ios نوشته می شوند. اما این بار قصد معرفی اپلیکیشن کاربردی  کورد ویل (Chord Wheel) را داریم که بر مبنای سیستم عامل اندروید است. این اپلیکیشن در نسخه ۵ دارای امکانات و تنظیمات بسیار کاربردی در زمینه شناخت اکورد ها و ارتباطشان در دایره پنجم ها می باشد. قسمت اصلی این نرم افزار از یک دایره چرخشی در وسط تشکیل شده که با انتخاب تون مربوط در جایگاه  Tonic (که در دایره ی بیرونی نمایش داده شده) آن را به عنوان تنالیته مبنا در نظر می گیرد که از طریق گزینه Scale  می توان مد آن را تنظیم نمود، سپس موقعیت و ارزش هر یک از اکوردهای دیگر را نسبت به تنالیته انتخابی مشخص می نماید.

همچنین از منوی کشویی Chord می توان نوع اکورد مورد نظر را انتخاب نمود، در دایره داخلی نیز درجه اکورد ها مشخص شده اند. همچنین در مرکز این دایره می توان سرکلید مد مورد نظر را مشاهده نمود. با ورود به قسمت Options می توان به قسمت انتخاب نوع پنل، تنظیم نمایش دایره داخلی و نوع اکورد دسترسی پیدا کرد.
همچنین در قسمت Settings نیز تنظیمات بیشتری برای هر بخش ارائه شده است. حجم این نرم افزار ۲۷٫۷ مگابایت می باشد و کیفیت سمپل صوتی استفاده شده برای اجرای اکورد یا آرپژهای منتخب قابل قبول است.
جمع بندی:
در کل با استفاده در مدت چند روز و تست قسمتهای مختلف ایراد یا باگ خاصی در این نرم افزار کاربردی مشاهده نشد و پیشنهاد می کنیم در صورتی که در زمینه تولید موسیقی فعالیت دارید و از نرم افزارهای مشابه استفاده می کنید ایناپلیکیشن را هم تست کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.