ارتباط با ما

جهت مشاوره با متخصصین آهنگسازی و تنظیم و مهندسین میکس و مسترینگ ،رکورد ، ترانه و …

با شماره زیر تماس بگیرید.

021-77735827

0919-5343119

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای

FOOTER-LOGO

با افتخار آماده همکاری با هنرمندان ( حرفه ای ) و علاقمندان به هنر خوانندگی ( مبتدی ) در زمینه

آهنگسازی ، تنظیم ، ملودی ، میکس و مسترینگ ، تــرانه ، ضبط صدا ( وکال ) در بهترین استودیو با پیشرفته ترین

تجهیزاتسخت افزاری و نرم افزاری

با برترین آهنگسازان و تنظیم کننده گان برجسته کشور و مهندسین صـدا برداری

میــــبـاشد

لطفا پس از گوش دادن نمونه کارها ( موزیک های ساخته شده توسط استودیو آواز )

جهت سفارش ، ارتباط با ما و مشاوره با شماره تلفن زیر تماس حاصل بفرمایید

با تـشـــــکر

0919-5343119

0936-6677464

2017

بهترین روش برای اینکه یک خواننده خوب بشویم چیست ؟

بهترین روش برای اینکه یک خواننده خوب بشویم چیست ؟

 امروزه بسیاری از مربیان خوانندگی ، استودیوها ، آهنگسازان و تنظیم کننده ها و دیگرعوامل تولید اثر ادعای حرفه ای بودن دارند، اما به راستی معیار حرفه ای بودن چیست ؟ و چگونه میتوان آن را سنجید؟

اگر پاسخ فردی منفی است و معیارها را نمیداند پس چگونه میتواند در این عرصه موفق باشد! در هر روز هزاران آهنگ تولید میگردد با بر باد رفتن هزاران آرزو ، که اگر حداقل از مشورت حقیقت گویان این امر ( که بسیار اندک هستند ) استفاده می کردند شاید تولیدات در کشور به هفته ای یک آلبوم هم نمیرسید! چون الباقی همه محکوم به شکست است. برای تولید آهنگ و آلبوم خود به هیچ وجه عجله نکنید. احتمال موفقیت افرادی که تجارب لازم را ندارند به قدری پایین است که اگر آمارش را بدانید … !!!

برایم همیشه یک نکته تعجب بر انگیز بود و آنکه فردی که حاضر است برای آلبومش  ملیونها هزینه و بسیار وقت صرف کند کمتر می شود برای یادگیری حتی یک پنجم و یک دهم آن را هزینه و وقت بگذارد. افرادی را می بینم که هر چند وقت یک بار به هر روشی که شده مبلغی را گرد می آورند و یک آهنگ می خوانند ، و سالهاست به این روش خود ادامه می دهند ، و هر بار هیچ تجربه ای از مرتبه قبل به دست نیاورده و راه را همچنان اشتباه می پیمایند! و البته دروغهایی که می شنوند و وعده های کذبی که برخی در لباس آهنگساز و تنظیم کننده و استدیو به آنها می دهند هم بسیار موثر است. اگر به آنها بصورت صوری و کذب بگویند آلبوم و یا آهنگت این مقدار هزینه و وقت می خواهد، بیشتر از آن را نیز پرداخته و تحمل می کنند اما برای تحقیق ، تمرین و یادگیری حوصله ندارند ، بودجه ندارند ! و وقتی علم و تجربه را فردی دست کم انگارد نتیجه چه می شود ؟!

بنده بسیار با افرادی برخورد نموده ام که تشنه بیرون دادن ترک صوتی و آلبوم بوده اند و حاضر بودند هزینه نمایند ،اما وقتی راه آموزش و یادگیری را جلوی پایشان می گذاشتم به هر عنوان شانه خالی می نمودند ، و نکته آنکه می رفتند و با شخصی دیگر که در لباس آهنگساز بود وارد قرارداد می شدند و دیر یا زود می شد که خبر شکستشان را یا از خودشان یا از معرفشان می شنیدم . البته اگر می پذیرفتند که شکست خورده اند و اشتباه نموده اند ! چون عده ای نیز این پذیرش را نداشتند . در هر صورت اگر هم خود معترف به اشتباه نبودند آهنگی که بعدها برایم می آوردند و می شنیدم نیاز به آن نداشت که کسی بگوید شکست خورده اند ! نتیجه واضح بود ! جالب است که آنها می دیدند که بنده یکی از پیشرفته ترین و حرفه ای ترین استدیوها را دارم و بهتر از هر کسی می توانستم وارد قرارداد با آنها شوم . اما آنها نیاز به وعده های دروغین برخی دیگر داشتند و تشنه شنیدن یکی از این وعده ها بودند ! و عقلانیت ، تجربه ،  یادگیری و علم آموزی را کمتر بهایی نمی نهادند .

مقاله ای بسیار مفید درباره آموزش سلفژ

سلفژ در تعریف :
سلفژ را می توان خواندن یک سری نت ها به صورت پی در پی و پشت سر هم و با رعایت قوانین نت ها و سکوت ها و … معرفی کرد. پایهء آموزش سلفژ دانستن ارزش زمانی هر نت است و در کنار این باید ارزش زمانی هر سکوت را نیز بدانیم. یعنی باید با تئوری موسیقی آشنایی داشته باشید.

تعاریف كوتاهی از سلفژ:

الف:مهمترین عاملی كه به معنای اعم ، پایه و اساس جدی در آموزش موسیقی به شمار میرود سلفژ است كه از دو قسمت عمده تشكیل میشود :

1- قسمت عملی 2- قسمت نظری

قسمت عملی شامل خواندن و تلفظ نتها به شكل آوازی و به شكل وزن خوانی است و قسمت نظری شامل شناخت كلیه علامتها و قواعدی است كه در طی قرنها به منظور اجرای دقیق موسیقی به تدریج ابداع شده و تكامل یافته است تا بتوان شناخت هنری را كه واقعیتی درونی است و بیشتر جنبه عاطفی دارد با این علامتها و قواعد به شناخت علمی تبدیل كرد.

ب : تقسیمات صدای انسان

1- سوپرانو :صدای زیر زنانه

2-متسو سوپرانو : صدای متوسط زنانه

3-كنترآلتو : صدای بم زنانه

4- تنور : صدای زیر مردانه

5- باریتون : صدای بم یا صدای متوسط مردانه

6- باس : صدای بم مردانه و بهترین صدای مردانه

در هنگام نوازندگی یا خوانندگی آواز سكوتها را باید اجرا كرد به صورت نخواندن نت و ساكت شدن ولی در ابتدا برای آموزش سلفژ ما با دیدن علامت سكوت ، سكوت نمیكنیم بلكه به جای آن كلمه اوم میگوییم و به اندازه ارزش زمانی سكوت آنرا ادامه میدهیم.

خواندن نتها با اجرای صدای آن نت را كانتات گویند و خواندن نت بدون اجرای صدا و فقط گفتن نام آنرا پارلات گویند.

شما باید توانایی خواندن بی صدای نتها را پیدا كنید و نتهایی كه به شما داده میشود را با تمپوی مشخص بخوانید و بعد كم كم قدرت نت خوانی خود را افزایش دهید بطوریكه نت بعدی را هم در ذهن داشته باشید و اگر كسی نت بعدیِ نتی را كه شما خوانده اید با دست بپوشاند شما باز هم آنرا بخوانید.

مساله دیگری كه اینجا بیاد خاطر نشان كرد مساله فركانس گیری است كه شما باید با سازی كه در اختیار دارید این كار را انجام دهید كه البته ما در اینجا فركانس گیری با پیانو را توضیح میدهیم.

فركانس گیری چهار مرحله دارد

1- شنیدن صدای نت اجرا شده

2- اجرای آن در ذهن

3- اجرای آن با صدا

4-تطابق دادن هر چه بیشتر صدای خود با صدای ساز كه در فضا باقی مانده است.

فواید نواختن موسیقی در تحقیقات دانشگاهی

1- دروس موسیقی نسبت به دروس کامپیوتر بسیار سودمندتر هستند و میتوانند مهارتهای استدلالی مورد نیاز در کودکان برای یادگیری علوم و ریاضیات را بهبود بخشند. (ژورنال نورولوژیک – فوریه 1997)

2- فعالیت مغز افرادی که موسیقی می‌نوازند هنگام انجام فعالیتهای فکری نظیر شطرنج، علوم،‌ریاضیات و مهندسی 34% بیشتر از افراد عادی است.(دانشگاه کالیفرنیا، Irvin study )
یانو
3- یادگیری موسیقی قبل از سن 7 سالگی به فرآیند شکل‌گیری ارتباطات بخشهای حرکتی و احساسی مغز کمک می‌کند.(‌مطالعات دانشگاه کنکوردیا)

4- میزان IQ افرادی که به مدت 9 ماه دروس موسیقی را فراگرفته باشند 3 درجه ارتقاء می‌یابد.(مطالعات دانشگاه تورنتو)

5-میزان مهارتهای استدلال زمانی-فضایی کودکان پیش دبستانی که به مدت 6 ماه دروس موسیقی را گذرانده‌اند به میزان قابل توجهی پیشرفت داشته است. دروس پیانو موجب بهبود مهارت تفکر انتزاعی در کودکان می‌شود. (دانشگاه کالیفرنیا، Irvin study
6-کودکانی که به مدت 3 سال دروس موسیقی را فراگرفته باشند از احترام به نفس (self-esteem ) بیشتری نسبت به افراد عادی برخوردارند. (‌مطالعات دانشگاه مک گیل کانادا)

7- موسیقیدانان در سنین دانشجویی در مقایسه با سایر دانشجویان از سلامت بهتری برخورداند. (Houston chronicle, January, 1998)

8- نواختن موسیقی بیش از سایر فعالیتهای هنری خلاقانه موجب کاهش استرس می‌شود. (ژورنال بین المللی آموزش موسیقی)

9- یادگیری موسیقی نیازمند بردبادی و پشتکار زیاد است. موزیسین های خوب فوق العاده منضبط و با‌دیسیپلین هستند…

10- نواختن موسیقی تنها یک فعالیت فردی محسوب نمی‌شود… در صورتیکه با سایر نوازندگان همنوازی کنید مهارتهای شنیدن، برقراری ارتباط و کار تیمی شما رشد می‌کند..

رابطه موسیقی با زندگی امروزه بشر

رابطه موسیقی با زندگی امروزه بشر

موسیقی زبان آرزوها‘انتظارات و عواطف بشری است و هرقوم و ملتی بر حسب ویژگی های عاطفی و فرهنگی خود موسیقی خاصی دارد.
پژوهشگران امروزه توصیه می کنند والدین برای فرزندان خود در روز یک ساعت موسیقی پخش کنند این عمل موجب بهتر شدن تغذیه و خواب و افزایش وزن آنها می شود.
موسیقی نیاز فیزیولوژیک ؛ذهنی؛احساسی؛اجتماعی و فرهنگی در زندگی انسان است.
موسیقی رابطه زیستی و فیزیولوژیک با مغز انسان دارد.
ریتم موسیقی محرک بیولوژیک و ملودی مولد لذت بخشی و خیال انگیزی است به این دلیل کوچک ترین کنش ریتمیک و نوا موزون روح و جسم را بر می انگیزد و تحریک می کند.

چرا گاهی آهنگی مدام در ذهن تکرار می شود

چرا گاهی آهنگی مدام در ذهن تکرار می شود

فرآیند گیر افتادن آهنگ سمج در ذهن ما یک فرآیند غیر ارادی است و مطالعه مکانیزم آن بسیار دشوار است. به بیان دیگر چگونگی به دام افتادن آهنگ در مغز به طور کامل درک نشده است. برخی از دانشمندان نشانه هایی یافته اند که انسان های باستان دانش خود را با استفاده از آهنگ ها منتقل می کردند که ممکن است منشا این پدیده در انسان های امروزی باشد.

تئوری سخت افزاری مغز بر این اساس استوار است که موسیقی یک تجربه چند حسی است یعنی در حالی که نت ها و شعر در حافظه ثبت می شود، احساسات و عقاید هم به همراه آن ها ذخیره می شوند. هنگامی که این احساسات یا عقاید برای فرد یادآوری می شوند، آهنگ نیز به یاد آورده می شود. به این فرآیند “یادآوری ناآگاهانه” می گویند.
در یک پژوهش محققان قسمت هایی از آهنگ های مشهور را برای افراد مورد آزمایش پخش می کردند و متوجه شدند که بخش مربوط به شنیدن در کورتکس مغز متن آهنگ را در ذهن تکمیل می کند و این فرآیند پس از قطع آهنگ نیز ادامه می یابد.
هر چه شما به یک آهنگ بیشتر گوش کنید، احتمال این که در ذهن شما به دام بیفتد بیشتر خواهد شد. افرادی که به اختلال وسواس فکری – عملی مبتلا هستند بیشتر در معرض این پدیده هستند. بر اساس یافته های مطرح شده در دهمین کنفرانس درک و شناخت موسیقی، بیش از ۹۰ درصد انسان ها هفته ای یک بار، و ۹۸ درصد انسان ها حداقل یک بار در زندگی این پدیده را تجربه می کنند.

محققان دو عامل را برای گیر افتادن یک آهنگ در ذهن شناسایی کرده اند:
۱- تکرار
گوش دادن به یک آهنگ شایع ترین دلیل به دام افتادن آن در ذهن است. این عامل به زمان گوش دادن به آهنگ و دفعات تکرار آن بستگی دارد.

۲-هم خوانی
گاهی اوقات محیطی که در آن به موسیقی گوش می دهید به عنوان محرک عمل می کند. هم خوانی آهنگ با آنچه در اطراف شما روی می دهد موجب می شود که با قرار گرفتن در شرایط مشابه آهنگ را به خاطر بیاورید.
افراد وسواس، بیشتر دچار پدیده به دام افتادن و تکرار آهنگ در ذهن می شوند

ویژگیهایی که در تکرار یک آهنگ در ذهن موثرند

LOGO

سفارش آهنگسازی و تنظیم

با نام یاد خداوند زیبایی و هنر

FOOTER-LOGO

با افتخار آماده همکاری با هنرمندان ( حرفه ای ) و علاقمندان به هنر خوانندگی ( مبتدی ) در زمینه

آهنگسازی ، تنظیم ، ملودی ، میکس و مسترینگ ، تــرانه ، ضبط صدا ( وکال ) در بهترین استودیو با پیشرفته ترین

تجهیزاتسخت افزاری و نرم افزاری

با برترین آهنگسازان و تنظیم کننده گان برجسته کشور و مهندسین صـدا برداری

میــــبـاشد

لطفا پس از گوش دادن نمونه کارها ( موزیک های ساخته شده توسط استودیو آواز )

جهت سفارش ، ارتباط با ما و مشاوره با شماره تلفن زیر تماس حاصل بفرمایید

با تـشـــــکر

0936-6677464

0919-5343119

2017